O miodzie

Dlaczego warto wybrać miód? 5 powodów!

dlaczego warto wybrać miód

Myślę, że pierwszym powodem, dla którego miód cieszy się taką popularnością od dawien dawna  jest jego smak. Kto nie lubi słodkości? Tym bardziej jest tyle rodzajów miodu, że nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie.

2. Wzmacnia nasz organizm! 💪🏽

Jego stosowanie nie powinniśmy ograniczać do sytuacji, gdy jesteśmy chorzy. Miódnie jest lekiem. To naturalny produkt, który przy regularnym stosowaniu chroni nasz organizm, odżywia i wzmacnia. Chcąc zachować zdrowie przez cały rok, powinniśmy systematycznie go spożywać.

3. Łagodzi kaszel 🤧

Wielkimi krokami zbliża się okres jesienno-zimowy. Niestety jest to równoważne z przeziębieniami, grypami, osłabieniem organizmu. Tak, miód ma pozytywny wpływ na nasz układ oddechowy, zwłaszcza w przypadku kaszlu. Na pewno może od złagodzić objawy choroby, jednak jako środek wspomagający.

4. Wpływa pozytywnie na sen.

Zalecany przy leczeniu nerwic, depresji i bezsenności 😴

5. Naturalnie czysty🍃

Tutaj niestety mam dla Was smutną wiadomość. Pszczoły są bardzo wrażliwe na różne zanieczyszczenia, więc kiedy trafią na chemicznie zanieczyszczony nektar , to od razu giną. Miód, dlatego jest bezpieczny pod względem biologicznym i chemicznym.

To tylko kilka z wielu powodów, dla których warto jeść miód. W naszej ofercie znajdziesz naturalne, polskie miody. Zajrzyj do zakładki „esklep” i poszukaj czegoś dla siebie.

Źródła:

kwadryga.pl/upload/Dokumenty/Artykuly_naukowe/13_03_naukowy.pdf

miodkupujeszpszczolyratujesz.pl/10-powodow-dla-ktorych-warto-jesc-miod

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *